Odpady wielkogabarytowe – jak z nimi postępować?
Przeprowadzka, gruntowny remont mieszkania albo zakup starego – jest wiele sytuacji, gdy musimy pozbyć się tzw. odpadów wielkogabarytowych. Niestety urzędy miast i gmin, które mają podpisane umowy z przedsiębiorstwami zajmującymi się selektywną zbiórką odpadów dają możliwość pozbycia się takich odpadów jedynie raz do roku. Samodzielne dowiezienie starych mebli często nie wchodzi w grę, gdyż należy dysponować większą ciężarówką. Zatem najlepiej zdecydować się na usługi firmy, które zajmuje się kompleksowym oczyszczaniem mieszkań i wywozem odpadów różnego typu.
Elektroodpady wielkogabarytowe – jak się ich pozbyć?
Niewątpliwie w ciągu życia korzystamy z kilku pralek, lodówek, zmywarek, kuchenek mikrofalowych czy telewizorów. Wszystkie te sprzęty się zużywają. Jednak ze względu na zawartość wielu szkodliwych pierwiastków, takich jak rtęć, kadm, czy nawet azbest nie mogą być składowane z innymi odpadami. Zatem należy albo wywieźć je do specjalnych punktów selektywnej zbiórki dla nich dedykowanych bądź też oddać w sklepie przy zakupie nowego urządzenia. Drugi sposób jest najwygodniejszy, a sklepy sprzedające sprzęt elektroniczny często mogą odebrać stary sprzęt z naszego domu, w związku z czym nie musimy go samodzielnie dowozić na miejsce. Trzeba przy tym podkreślić, że kupując jeden telewizor w zamian można oddać tylko jeden niedziałający. Podobnie jest z innymi sprzętami.
Kompleksowy i szybki wywóz starych mebli
Zakup nowych mebli wymaga wywozu starych i niepotrzebnych. Trzeba wszystko dobrze rozwiązać pod względem logistycznym. Dlatego najlepszym wyborem jest wynajem firmy, która zajmuje się wywozem śmieci, w tym odpadów wielkogabarytowych, do których należą stare meble. Oczywiście zanim pozbędziesz się mebli zastanów się czy nie ma wokół Ciebie osób potrzebujących, które chętnie przyjęłyby nawet stare modele. W sytuacji gdy meble są bardzo zniszczone czy wybrakowane najlepszym rozwiązaniem będzie ich wywóz. Zwykle ciężarówki, którymi dysponują takie firmy są na tyle duże, że nie ma potrzeby rozkładania ich na części. Dodatkowo pracownicy zajmą się również ich załadunkiem.