Nowoczesne oświetlenie sufitu w łazience – jakie są rozwiązania?

Nowoczesne oświetlenie sufitu w łazience – jakie są rozwiązania?

Aranżacja łazienkowego oświetlenia powinna mieć miejsce już na etapie planowania i projektowania, gdyż wymaga odpowiedniego rozprowadzenia instalacji elektrycznej i całego okablowania. Funkcjonalnie urządzona łazienka z równomiernie rozmieszczonym oświetleniem zapewni jej użytkownikom komfort oraz odpowiednią moc  i barwę światła — w zależności od tego, z której strefy łazienki korzystają. W nowoczesnym oświetleniu liczy się design, łatwość montażu, szczelność, odporność na wysoki poziom wilgoci i bezpieczeństwo. Na jakie oświetlenie sufitowe warto się zdecydować?

Kształt i forma nowoczesnych lamp sufitowych do łazienki

Efektowne wizualnie oświetlenie sufitowe w łazience to obecnie bardzo zróżnicowane pod względem wykonania rozwiązania. Należą do nich, chociażby plafony należące do oświetlenia centralnego, które emanuje przyjemnym, rozproszonym w całej łazience światłem.

Ciekawą propozycją są również lampy wyglądem przypominające tuby, prostopadłościany lub kostki, które montuje się na suficie pojedynczo lub w zestawie, tworząc tym samym interesującą aranżacyjną kombinację.

Dużym powodzeniem cieszą się także nowoczesne świetliki umiejscowione bezpośrednio na suficie — zarówno na środku, jak i również nad umywalką, toaletą, strefą kąpieli. 

W nowoczesnych wnętrzach z akcentami w stylu glamour cieszą się dużym powodzeniem bardzo niecodzienne lampy o formie żyrandoli. W pomieszczeniach rustykalnych i industrialnych najlepiej sprawdzą się te z przezroczystym kloszem i dużą żarówką. Wiele rewelacyjnych propozycji takiego oświetlenia sufitowego do łazienki znajdziesz na tej stronie: https://abanet.pl/404-lampy-lazienkowe-sufitowe.

Jakie oświetlenie wybrać do łazienki? Bezpieczeństwo, montaż, praktyczność

Przy wyborze lamp do łazienki należy kierować się nie tylko ich designem, ale także bezpieczeństwem ich użytkowania. Co więcej, powinny to być elementy wyposażenia, które są proste w czyszczeniu i pielęgnacji, a dzięki wysokiemu poziomowi szczelności nie przedostaje się do ich środka brud, kurz i para wodna.

Przy montażu takich lamp, szczególnie jeśli oświetlenie sufitowe jest wielopunktowe, lepiej umożliwić ich niezależną obsługę, by móc dozować ilość światła w łazience. W przypadku wykonywania makijażu mocniejsze oświetlenie jest jak najbardziej wskazane. Z kolei przy relaksującej kąpieli lepszym rozwiązaniem jest delikatniejsze światło sprzyjające odpoczynkowi. Oświetlenie sufitowe powinno ponadto współgrać aranżacyjnie z innymi lampami jak modele ścienne i podłogowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij