Nieruchomości – prawnik i jego zakres działania

Nieruchomości to bardzo szeroki temat, dobry prawnik powinien wykazać się w tym zakresie znajomością prawa na najwyższym poziomie, ale również dużym doświadczeniem pracy w branży.

Prawnik od nieruchomości, dla którego tzw. “prawo nieruchomości” jest głównym obszarem działania, nie tylko zna wszystkie, nawet najbardziej zawiłe meandry zapisów prawnych, ale przede wszystkim potrafi użyć ich z korzyścią dla swojego klienta. Specjaliści kancelarii nieruchomości śledzą na bieżąco wszystkie zmiany w prawie, które mogą pomóc ich klientom wygrać toczące się w sądach spory lub np. szybciej ukończyć inwestycję deweloperską.

Rynek nieruchomości bardzo rozwija się i zmienia w ostatnim czasie. Deweloperzy, inwestorzy, kupujący i sprzedawcy muszą wciąż na nowo odnajdywać się w tych ewoluujących okolicznościach. Prawnik ds. nieruchomości pełni tu rolę profesjonalnego “przewodnika”. Sprawnie i z korzyścią dla Ciebie przeprowadzi Cię przez wszystkie niezbędne formalności prawne oraz zaproponuje najlepsze narzędzia, o których istnieniu możesz nawet nie wiedzieć. Kiedy na szali stawiasz swoją przyszłość i duże środki pieniężne, nie warto podejmować ryzykownych kroków.

Rynek nieruchomości – czym kierować się przy wyborze prawnika

Jak wiadomo, na zakup nieruchomości przeznaczamy najczęściej bardzo duże kwoty pieniężne. Bywa, że są one efektem pracy całego dotychczasowego życia. Zdarza się, że do kancelarii prawnych zgłaszają się osoby, które straciły dobytek życia, powierzając swój majątek lub pieniądze nieodpowiednim ludziom (deweloperom, sprzedawcom nieruchomości, itp.). Działania niezgodne z prawem, a czasem wręcz oszustwa, niestety wciąż mają miejsce. Zwykła niewiedza i nieświadomość bywa powodem popadnięcia w poważne tarapaty, ponieważ oszuści tylko czekają na takie okazje.

Dlatego tak ważne jest, by wraz ze specjalistą upewnić się, co do każdego podejmowanego kroku.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące uczciwości dewelopera czy sprzedawcy, z którym podpisujesz umowę – skorzystaj najpierw z porady specjalisty. Umowa jest zabezpieczeniem interesów stron, dlatego tylko szczegółowa jej analiza da Ci pewność, że podejmiesz dobrą decyzję.

Warto zauważyć, że adwokat od nieruchomości może także “prześwietlić” dotychczasową działalność osoby, z którą planujesz podpisać umowę. Fachowo sprawdzi on, czy w przeszłości firma, lub ta konkretna osoba nie dopuszczała się nieuczciwych posunięć.

Ekspert prawa powinien posiadać duże doświadczenie i umieć łączyć ze sobą wiedzę dziedzin pokrewnych z prawem nieruchomości.

Specyfika nieruchomości a kompetencje prawnika

W zakresie nieruchomości fachowa pomoc prawnika może być bardzo zróżnicowana. Poczynając od oceny dotychczasowej uczciwości i wiarygodności potencjalnego inwestora, po zbadanie stanu prawnego nieruchomości i ryzyka inwestycyjnego. Pamiętaj, że dobry prawnik posiada ekspercką wiedzę także z zakresu finansów w obszarze nieruchomości.

W kwestii nieruchomości prawnik zagwarantuje także:

  • zorganizowanie pozwoleń na budowę,
  • sformułowanie i negocjowanie warunków umowy,
  • usunięcie z treści umowy zapisów szkodliwych dla Klienta (tzw. klauzul abuzywnych),
  • zmianę stanu prawnego lub przeniesienie praw do nieruchomości,
  • uzyskanie stosownych wypisów z ksiąg wieczystych,
  • reprezentację w sporach,
  • ciągłe analizowanie sytuacji i optymalizowanie na bieżąco najbardziej korzystnych dla Klienta rozwiązań prawnych,
  • fachowe porady z zakresu prawa nieruchomości, na każdym etapie inwestycji lub transakcji.

Wszystkich, którzy planują dokonanie jakichkolwiek transakcji związanych ze sprzedażą, zakupem, najmem czy budową nieruchomości, zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnika. Warto oddać odpowiedzialność za znalezienie najkorzystniejszych rozwiązań w ręce odpowiedniego specjalisty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij