Jakie spodnie robocze ubrać na budowę?

Praca na budowie łatwa nie jest. Z racji ciągłego narażenia na różnego rodzaju wypadki i urazy, istotne jest właściwe zaopatrzenie budowlańców w bezpieczny strój roboczy. Jednym z takich elementów są spodnie, które pod wieloma względami muszą być dopasowane do rodzaju prac. Jak je wybrać?

 Jakie spodnie robocze na budowę?

Odpowiednio dobrane spodnie robocze są równie ważne, jak inne elementy stroju niezbędnego dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych obowiązków zawodowych. Budowa, jak wiadomo, wiąże się z niemałym ryzykiem, a pracownicy muszą być dobrze zaopatrzeni, by ich strój nie tylko chronił przed urazami, ale i był dostosowany do typu wykonywanych prac. Istotna będzie też wygoda. Do wyboru jest całkiem szeroki zakres produktów, od spodni ogrodniczek, przez bojówki, aż po dość standardowe jeansy. Najczęściej wykonywane są one z naturalnych tkanin jak bawełna, ale można też spotka produkty z mieszanek poliestru, poliamidu, elastanu czy akrylu. Dopasować je trzeba także ze względu na porę roku jeżeli chodzi o grubość i typ materiału.

Spodnie robocze z kieszeniami

Jednym z bardziej charakterystycznych rodzajów spodni roboczych na budowę, z jakimi można się spotkać, to te z licznymi kieszeniami. Najczęściej wykorzystują je monterzy, ale nie tylko, co jest bardzo praktycznym wyborem, bo pozwala na łatwy i szybki dostęp do potrzebnych narzędzi czy elementów. Jak prezentują się spodnie robocze z kieszeniami porównasz na balticbhp.pl, mając do dyspozycji różne ich typy. Zdecydowanie funkcjonalność takich produktów będzie doceniona przez wielu pracowników.

Spodnie robocze z nakolannikami

Kolejną cechą charakterystyczną w spodniach roboczych także na budowie, są wzmocnienia w okolicach kolan, nierzadko z dodatkowymi nakolannikami. Praca często odbywa się w mało wygodnych pozach na kucki czy na klęczki, co pod wieloma względami może wiązać się z bólem i urazami. Dzięki dodatkowym wzmocnieniom chroni się kolana i zapewnia komfort pracy, przy okazji, ma się pewność, że materiał spodni nie zniszczy się zbyt szybko w tych konkretnych miejscach.

Spodnie odporne na ogień

Na budowie mogą zdarzyć się najróżniejsze rzeczy, jedną z nich jest wybuch pożaru. Aby uchronić pracowników przed poparzeniem czy spłonięciem w wyniku wypadku, strój, w tym spodnie wykonane z ogniotrwałych materiałów są rzeczą niezbędną. Najczęściej stosuje się je przy takich pracach jak spawanie, gdzie do czynienia ma się z wysokimi temperaturami i odpryskami.

Spodnie robocze dostosowane do pory roku

Praca na budowie może odbywać się w różnych porach roku – wiosną, latem, jesienią czy zimą, do tego warunki atmosferyczne nie zawsze będą sprzyjały. W okresach ciepłych warto wybierać spodnie wykonane z bawełny, lekkie i przewiewne, zimą za to lepiej sprawdzą się grubsze materiały. Dodatkowo spodnie powinny być też wodoszczelne i chronić przed wiatrem, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu. Skóra musi w nich oddychać, a cała gromadząca się wilgoć być odprowadzana na zewnątrz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij