Jak polepszyć jakość wody ze własnej studni?

Własna studnia głębinowa posiada wiele zalet, począwszy od oszczędności w porównaniu do wody dostarczanej z wodociągów, na niezależności związanej z nieustannym do niej dostępem kończąc. Posiadanie własnej studni wymaga jednak indywidualnej kontroli nad jakością wody, gdyż takie studnie nie są kontrolowane przez urzędy. W związku z tym przeprowadzenie badań należy wykonywać okresowo na własny koszt, gdyż woda ze studni głębinowej może zawierać związki chemiczne negatywnie wpływające na organizm.

Jakie zanieczyszczenia mogą wpłynąć na jakość wody?

Woda z przydomowych studni może różnić się swoim składem w zależności od jej umiejscowienia – i tak jedni przez długi czas nie będą mieli z nią żadnych problemów, natomiast inni będą borykali się z nieustanną koniecznością jej uzdatniania. Woda może być zanieczyszczona między innymi chemikaliami chwastobójczymi i pestycydami z pobliskich pól. Najczęściej odbiegające parametry w badaniach laboratoryjnych skupiają się na nadmiarze żelaza, manganu czy szkodliwych mikroorganizmów. Warto zwrócić także uwagę na twardość wody, co kwalifikuje ją do uzdatniania.

Uzdatnianie kluczem do poprawy jakości wody

W zależności od rodzaju parametrów odbiegających od normy w badaniach laboratoryjnych, warto wybrać odpowiednie urządzenie, które umożliwi szybkie, sprawne i dokładne uzdatnianie wody ze studni.  Dbanie o stan wody w przydomowej studni to klucz do sukcesu jeśli chodzi o jej jakość i przydatność do spożycia. Woda złej jakości może prowadzić do wielu chorób, dlatego wybierając odpowiednie urządzenie do jej uzdatniania, dbamy jednocześnie o nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich, którzy z wody będą korzystać. Odpowiedź na pytanie, jak uzdatniać wodę ze starej studni znajdziesz tu.

Szereg dostępnych na rynku filtrów mechanicznych, zmiękczających i pozbywających się mikroorganizmów gwarantuje, że z pewnością dostosujemy właściwy do naszej przydomowej studni. Urządzenie do uzdatniania powinno być dopasowane do właściwości wody, z jaką ma pracować. Dobór urządzenia, którego działanie będzie oparte na wynikach badań laboratoryjnych sprawi, że woda, której będziemy używać będzie czysta i wolna od zanieczyszczeń, a nasze zdrowie nie będzie zagrożone.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij