Jak ochronić się przed upałem w mieszkaniu?

Ochrona przed słońcem i wysoką temperaturą, dawniej nie istniały dobre rozwiązania pozwalające nam na zminimalizowanie działania promieni słonecznych w obrębie naszego mieszkania, ale dzisiaj takie rozwiązania są bardzo powszechne i co najważniejsze skuteczne.

W czasie upałów chcemy sprawić, aby w mieszkaniu zapanował zimny chłód, ponieważ zaciemnione miejsca są wtedy bardzo pożądane. Oczywiście dzisiaj każdy może uzyskać efekt chłodu we własnym domu, wystarczy tylko skorzystać z odpowiednich rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie takiego efektu.

W tym wypadku warto zainwestować pieniądze w montaż elementów chroniących okna przed słońcem, bezpośrednio od zewnętrznej strony budynku. Takim środkiem ochronnym wydają się markizy zewnętrzne, ponieważ zabezpieczają one użytkownika przed słońcem, dzięki czemu nie dociera ono do samego pomieszczenia, co sprawia, że wnętrze pozostaje chłodne. W ten sposób dom czy podłoga nie nagrzewa się do gorąca i spędzanie czasu w takim domu, jest o wiele przyjemniejsze, co wiąże się z dużym komfortem.

Brak obciążenia

Dzisiaj bez problemu można zakupić markizy do samodzielnego montażu, które wykonywane są na wymiar. Można je bez problemu zamontować do ścian krokwi, łat, a nawet sufitu, ponieważ nie są one w żaden sposób obciążeniem dla konstrukcji. Wspomniane markizy wykonane są ze specjalnych impregnowanych tkanin, które chronią między innymi przed niebezpiecznym promieniowaniem UV.

Cała konstrukcja ochronna to nic innego jak aluminiowe profile i rozciągnięty materiał, który skutecznie niweluje działanie słońca. Oczywiście markizy można swobodnie regulować, dzięki czemu można z łatwością dopasować powłokę ochronną do kąta padania promieni słonecznych. Tego typu konstrukcje pozwalają na regulację nawet do 4 m w górę i w dół, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie ochronę na wysokim poziomie.

Nad tarasem

Markizę możemy zamontować bezpośrednio nad tarasem, dzięki czemu jesteśmy w stanie swobodnie odpoczywać za domem, nie martwiąc się o działanie słońca. W niektórych rozwiązaniach podobną markizę umieszcza się na balkonach, a nawet na oknach tyle, że są to o wiele mniejsze markizy, pozwalające na swobodne zakrycie całego okna.

Markiza pomimo faktu, że nie wpuszcza promieni słońca, pozwala na oświetlenie pomieszczenia z tym małym wyjątkiem, że wnętrze się nie nagrzewa tak intensywnie, jak w przypadku tradycyjnych osłon okiennych.

Rolety dla mniej wymagających

Jeśli chcemy skorzystać z mniejszej ochrony, to najlepszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, które równie dobrze radzą sobie z neutralizacją promieni słonecznych, co sprawia, że w mieszkaniu panuje dość przyjazna temperatura. Oczywiście w nowoczesnych budynkach rolety zewnętrzne są uwzględniane już w procesie projektowania takiego domu. Nie są one traktowane jak dodatek, tylko integralna część domu, która spełnia funkcje użytkowe. Oczywiście tego typu elementy ukrywa się w nadprożu otworu okiennego, dzięki czemu nie są one widoczne, a działają dopiero wtedy, gdy je uruchomimy.

W ten sposób każdy może w dowolnej chwili, wykorzystać ochronę przed słońcem, co sprawdza się w praktyce. Rolety to przede wszystkim listy o odpowiednim profilu, który mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw, jak i powszechnego aluminium. Stosuje się je głównie po to, aby chroniły one przed działaniem słońca, ale równie dobrze mogą one delikatnie doświetlać pomieszczenia, bez jednoczesnej utraty komfortu w domu. Rolety zewnętrzne to bardziej uniwersalne rozwiązania stosowane powszechnie w wielu domach.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij