Fotowoltaika wciąż opłacalna

Fotowoltaika w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Panele słoneczne pozwalające na produkcję energii elektrycznej w przyjazny dla środowiska naturalnego sposób, są coraz częściej spotykane nie tylko na dachach domów jednorodzinnych. Coraz częściej z tego rozwiązania korzystają również przedsiębiorstwa, którym zależy na zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej.

Fotowoltaika Olsztyn – czym jest i jak działa?

Fotowoltaika Olsztyn jest systemem wykorzystującym promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Jednym z najważniejszych elementów całego układu są panele fotowoltaiczne. Uzyskany prąd elektryczny stały przekształcany jest w zmienny, co pozwala na jego wykorzystanie do zasilania różnego rodzaju urządzeń, ogrzewania pomieszczeń czy podgrzewania wody użytkowej.

Do przekształcania energii słonecznej w prąd elektryczny stały wykorzystywane są falowniki, bardzo często określane mianem inwerterów solarnych. Prąd zmienny uzyskany przy pomocy instalacji fotowoltaicznej ma parametry zgodne z parametrami prądu pochodzącego z sieci publicznej.

To jak bardzo efektywna w swoim działaniu będzie instalacja fotowoltaiczna, zależy przede wszystkim od dostępu światła słonecznego. Dlatego tak ważne jest, by instalacja znajdowała się w miejscach, które nie są specjalnie zacienione.

Fotowoltaika cena i dotacje

W przypadku instalacji fotowoltaicznych Olsztyn jest możliwość skorzystania z kilku dofinansowań do założenia instalacji. Jednym z nich jest program Mój Prąd 4.0. Jest to dofinansowanie przeznaczone wyłącznie dla prosumentów wytwarzających energię elektryczną przy pomocy paneli fotowoltaicznych wyłącznie na własne potrzeby. Wsparcie dotyczy zarówno budowy nowej, jak i przebudowy czy modernizacji już istniejącej instalacji. Dofinansowanie przeznaczone jest wyłącznie dla instalacji fotowoltaicznych o mocy w przedziale od 2 do 10 kWp.
Nie jest to opodatkowane dofinansowanie, jednak każdy kto z niego skorzysta zobowiązuje się do użytkowania fotowoltaiki przez co najmniej 5 lat.
Kwota dofinansowania w zależności od wybranego przypadku wynosi od 3000 do 7500 zł.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej można również uzyskać korzystając z rządowego programu Czyste Powietrze. Kwota, jaką można w ten sposób pozyskać, zależna jest od dochodów gospodarstwa domowego, które stara się uzyskać dofinansowanie.

Tani Prąd – dlaczego warto skorzystać z oferty firmy?

Tani Prąd jest firmą dokładającą wszelkich starań, by jak najszersza grupa odbiorców mogła efektywnie korzystać z zalet instalacji fotowoltaicznych. Wsparcie odnosi się zarówno do osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.
Tani Prąd to skuteczna pomoc i fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich urządzeń pozwalających na zmniejszenie rachunków za pobór energii elektrycznej. Działalność firmy dotyczy przede wszystkim sposobów na pozyskiwanie energii z odnawialnych, naturalnych źródeł. Co ważne, każda oferta skierowana do odbiorcy jest opracowana zawsze przy uwzględnieniu jego indywidualnych potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij