Dopasowanie urządzeń i akcesoriów sanitarnych do przepustowości sanitariatu

Sanitariaty publiczne to miejsca przez które z reguły przewija się mnóstwo osób w ciągu jednego dnia, a nawet w ciągu jednej godziny. W zależności od tego, a także ich wielkości należy dopasować odpowiednie urządzenia i akcesoria, które ułatwią i przyspieszą korzystanie z nich. Wśród niezbędnych akcesoriów z pewnością znajdują się dozowniki do mydła, dzięki którym łatwiejsze jest utrzymanie licznie uczęszczanego sanitariatu w czystości, a także niweluje się rozprzestrzenianie się drobnoustrojów. Zatem, jakie urządzenia i akcesoria najlepiej wybrać?

Suszarki do rąk kieszeniowe – najlepsze do małych łazienek

Czasem łazienki publiczne są niewielkie, zwłaszcza w przypadku małych lokali użytkowych. W takiej sytuacji należy wybrać do nich urządzenia jak najbardziej kompaktowe, które jednocześnie zapewnią ergonomię we wnętrzu. Z pewnością należą do nich suszarki do rąk kieszeniowe. Niewielkie suszarki do rąk odznaczają się jednocześnie znaczną mocą, dzięki której suszenie rąk odbywa się błyskawicznie, nawet w około 10 sekund. Oczywiście w większych sanitariatach można wybierać również modele o większych gabarytach i podobnej mocy. Nie tylko czas suszenia w łazienkach z których korzysta dużo osób ma znaczenie. Istotne jest również zneutralizowanie bakterii, a to gwarantują suszarki z filtrem HEPA. Tam, gdzie przepustowość jest naprawdę znacząca, np. przy zakładach pracy, takie rozwiązanie jest niezwykle pożądane.

Dozowniki do mydła w pianie – większa oszczędność, przy zachowaniu standardów higienicznych

W strefie umywalkowej nie stosuje się mydła w kostce. W przypadku sanitariatów publicznych nie jest to higieniczne rozwiązanie. Trzeba stosować takie, które niweluje bezpośredni kontakt ze środkiem higienicznym, który później wykorzystywany jest przez inne osoby. Dlatego stosowanie dozowników do mydła w płynie i pianie jest bardzo ważne. Dozownik do mydła z pompką, stawiany na krawędzi umywalki nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż na jego górnej części gromadzą się bakterie. Takie rozwiązanie może sprawdzić się właściwie tylko w domowych łazienkach, ewentualnie w bardzo kameralnych miejscach. Stosowanie dozownika łokciowego lub bezdotykowego wydaje się być najlepszym wyborem. Dozowniki do mydła w pianie poza tym, że zawierają bardziej skondensowane składniki myjące, są wydajniejsze. Zatem tam, gdzie codziennie korzysta z toalet wiele osób sprawdzą się doskonale.

Montaż podtynkowy urządzeń sanitarnych zwiększający estetykę

W nowoczesnych sanitariatach publicznych, zarówno tych niewielkich, znajdujących się przy kawiarniach, jak i tych o dużym metrażu, które można spotkać w centrach handlowych bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest montaż podtynkowy ceramiki i armatury sanitarnej. Takie rozwiązanie nie dość, że jest niezwykle estetyczne, to jeszcze ułatwia sprzątanie osobom odpowiadającym za czystość takich toalet. Na bateriach łazienkowych nie gromadzi się dzięki temu osad i kamień, z kolei podłogę można znacznie szybciej umyć, dzięki zastosowaniu montażu podwieszanego toalet. Tutaj także mogą dodatkowo być zastosowane systemy bezdotykowe, czyli spłukiwanie na fotokomórkę, a także uruchamianie się w ten sposób kranów przy umywalkach.

Automatyczne podajniki niwelujące rozprzestrzenianie się bakterii

Kolejnym aspektem na jaki należy zwrócić uwagę w przypadku sanitariatów publicznych o dużej przepustowości jest montaż podajników papieru. W przypadku nie zastosowania suszarek do rąk, automatyczne podajniki są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście obok musi znajdować się kosz pedałowy o odpowiedniej pojemności, tak by jego opróżnianie mogło następować rzadziej. Ma to szczególne znaczenie w tłumnie odwiedzanych sanitariatach publicznych, jak te znajdujące się przy salach kinowych, czy basenach.

Wybór odpowiednich urządzeń i akcesoriów umożliwia swobodę korzystania z toalety publicznej, nawet w sytuacji znacznego tłoku. Oczywiście w takich miejscach powinna być odpowiednio oszacowana liczba osób korzystających z toalety w ciągu godziny, a także w tym samym czasie, aby zapewniona została odpowiednia liczba kabin toaletowych, a także umywalek. Wszak komfort osób odwiedzających budynki użytku publicznego jest najważniejszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij