Dopasowanie urządzeń i akcesoriów sanitarnych do przepustowości sanitariatu
Sanitariaty publiczne to miejsca przez które z reguły przewija się mnóstwo osób w ciągu jednego dnia, a nawet w ciągu jednej godziny. W zależności od tego, a także ich wielkości należy dopasować odpowiednie urządzenia i akcesoria, które ułatwią i przyspieszą korzystanie z nich. Wśród niezbędnych akcesoriów z pewnością znajdują się dozowniki do mydła, dzięki którym łatwiejsze jest utrzymanie licznie uczęszczanego sanitariatu w czystości, a także niweluje się rozprzestrzenianie się drobnoustrojów. Zatem, jakie urządzenia i akcesoria najlepiej wybrać?
Suszarki do rąk kieszeniowe – najlepsze do małych łazienek
Czasem łazienki publiczne są niewielkie, zwłaszcza w przypadku małych lokali użytkowych. W takiej sytuacji należy wybrać do nich urządzenia jak najbardziej kompaktowe, które jednocześnie zapewnią ergonomię we wnętrzu. Z pewnością należą do nich suszarki do rąk kieszeniowe. Niewielkie suszarki do rąk odznaczają się jednocześnie znaczną mocą, dzięki której suszenie rąk odbywa się błyskawicznie, nawet w około 10 sekund. Oczywiście w większych sanitariatach można wybierać również modele o większych gabarytach i podobnej mocy. Nie tylko czas suszenia w łazienkach z których korzysta dużo osób ma znaczenie. Istotne jest również zneutralizowanie bakterii, a to gwarantują suszarki z filtrem HEPA. Tam, gdzie przepustowość jest naprawdę znacząca, np. przy zakładach pracy, takie rozwiązanie jest niezwykle pożądane.
Dozowniki do mydła w pianie – większa oszczędność, przy zachowaniu standardów higienicznych
W strefie umywalkowej nie stosuje się mydła w kostce. W przypadku sanitariatów publicznych nie jest to higieniczne rozwiązanie. Trzeba stosować takie, które niweluje bezpośredni kontakt ze środkiem higienicznym, który później wykorzystywany jest przez inne osoby. Dlatego stosowanie dozowników do mydła w płynie i pianie jest bardzo ważne. Dozownik do mydła z pompką, stawiany na krawędzi umywalki nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż na jego górnej części gromadzą się bakterie. Takie rozwiązanie może sprawdzić się właściwie tylko w domowych łazienkach, ewentualnie w bardzo kameralnych miejscach. Stosowanie dozownika łokciowego lub bezdotykowego wydaje się być najlepszym wyborem. Dozowniki do mydła w pianie poza tym, że zawierają bardziej skondensowane składniki myjące, są wydajniejsze. Zatem tam, gdzie codziennie korzysta z toalet wiele osób sprawdzą się doskonale.
Montaż podtynkowy urządzeń sanitarnych zwiększający estetykę
W nowoczesnych sanitariatach publicznych, zarówno tych niewielkich, znajdujących się przy kawiarniach, jak i tych o dużym metrażu, które można spotkać w centrach handlowych bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest montaż podtynkowy ceramiki i armatury sanitarnej. Takie rozwiązanie nie dość, że jest niezwykle estetyczne, to jeszcze ułatwia sprzątanie osobom odpowiadającym za czystość takich toalet. Na bateriach łazienkowych nie gromadzi się dzięki temu osad i kamień, z kolei podłogę można znacznie szybciej umyć, dzięki zastosowaniu montażu podwieszanego toalet. Tutaj także mogą dodatkowo być zastosowane systemy bezdotykowe, czyli spłukiwanie na fotokomórkę, a także uruchamianie się w ten sposób kranów przy umywalkach.
Automatyczne podajniki niwelujące rozprzestrzenianie się bakterii
Kolejnym aspektem na jaki należy zwrócić uwagę w przypadku sanitariatów publicznych o dużej przepustowości jest montaż podajników papieru. W przypadku nie zastosowania suszarek do rąk, automatyczne podajniki są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście obok musi znajdować się kosz pedałowy o odpowiedniej pojemności, tak by jego opróżnianie mogło następować rzadziej. Ma to szczególne znaczenie w tłumnie odwiedzanych sanitariatach publicznych, jak te znajdujące się przy salach kinowych, czy basenach.
Wybór odpowiednich urządzeń i akcesoriów umożliwia swobodę korzystania z toalety publicznej, nawet w sytuacji znacznego tłoku. Oczywiście w takich miejscach powinna być odpowiednio oszacowana liczba osób korzystających z toalety w ciągu godziny, a także w tym samym czasie, aby zapewniona została odpowiednia liczba kabin toaletowych, a także umywalek. Wszak komfort osób odwiedzających budynki użytku publicznego jest najważniejszy.