Dlaczego warto posiadać domową stację ładowania pojazdów elektrycznych?

Decydując się na zakup pojazdu elektrycznego, musimy liczyć się z tym, że będzie on wymagał ładowania. Pełne naładowanie pojazdu, korzystając z najprostszych ładowarek, może nie być jednak najlepszym z możliwych rozwiązań. Właśnie dlatego tłumaczymy, dlaczego warto posiadać domową stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Domowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych może działać szybciej

W przypadku mniejszych urządzeń, jak hulajnoga elektryczna, akumulatory można ładować nawet z sieci domowej. Posiadając samochód elektryczny, standardowe napięcie z gniazdka może niestety nie wystarczyć, aby dobrze naładować pojazd. Sposobem na przyspieszenie przygotowania pojazdu do jazdy może być domowa stacja ładowania samochodów opisana na www.sigmapolska.pl.

Dzięki tego typu szybkim ładowarkom jesteśmy w stanie naładować samochód do pełna w o wiele krótszym czasie, niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłych kabli wpiętych do gniazdka 230 V. Oznacza to, że samochód podpięty do domowej stacji ładowania pod wieczór, prawdopodobnie rano będzie już w pełni gotowy do drogi.

Domowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych daje niezależność

Domowa stacja ładowania samochodu oznacza również pełną niezależność od stacji publicznych. Pojazd elektryczny można naładować w miejscach publicznych w podobny sposób, jak ma to miejsce przy zwykłych stacjach benzynowych. Korzystając jednak z tego, że dostęp do prądu powinniśmy mieć również w domu, ładowanie samochodu, na przykład w garażu może wydać się o wiele wygodniejsze.

Instalując domową stację ładowania samochodów elektrycznych, w łatwy sposób możemy uwolnić się od konieczności jeżdżenia „na stację”. Oznacza to również, że zaoszczędzimy nieco energii na drodze do i z publicznej stacji ładującej. Nie można też zapominać o oszczędności na końcowej cenie samej energii, ponieważ taryfy obowiązujące w ramach szybkiego ładowania DC potrafią dość wysokie.

Podpięcie stacji ładowania pojazdów elektrycznych do fotowoltaiki

Instalacja domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych może być również dobrym dodatkiem do naszej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli korzystamy z pojazdów elektrycznych, aby zaoszczędzić, ładowanie samochodu „za darmo” może okazać się kuszącą perspektywą. Choć brzmi to niedorzecznie, podłączenie domowej stacji ładowania samochodów do fotowoltaiki może dać możliwość do jeżdżenia pojazdem, korzystając wyłącznie z wygenerowanej energii słonecznej.

Jak więc widać, instalacja domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych może nieść za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim zyskujemy pełną kontrolę nad formą ładowania, które może być o wiele szybsze niż w przypadku korzystania z gniazdka 230 V. Podobne rozwiązanie daje również niezależność od publicznych stacji oraz od narzucanych przez nich cen. Jeśli dodatkowo posiadamy też instalację fotowoltaiczną, istnieje możliwość ładowania pojazdów w jeszcze tańszy sposób, korzystając z energii słonecznej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij