Alarm przewodowy czy bezprzewodowy

Dzisiaj na etapie ogólnego projektu domu, należy uzgodnić wiele ważnych rzeczy. Trzeba pamiętać, przede wszystkim o możliwości implementacji alarmu. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ system alarmowy, musi być z góry zaprojektowany w trakcie ogólnej budowy domu, a nie dopiero po jej zakończeniu. Właściwa instalacja alarmowa pozwoli nam cieszyć się bezpieczeństwem, co jest dla wielu ludzi bardzo istotne, zwłaszcza jeśli ktoś mieszka w bardzo niebezpiecznej okolicy, wtedy dobry system alarmowy wydaje się najważniejszym sposobem na poprawienie ochrony swojego domu, jak i najbliższych.

Oczywiście, gdy już dochodzimy do etapu wykańczania całej powierzchni mieszkania, należy się zastanowić nad rodzajem alarmu. W praktyce możemy zdecydować się na system tradycyjny, gdzie całość opiera się na przewodach, które najczęściej są umieszczone w ścianach, lub bardziej nowatorską wersję, która jest pozbawiona przewodów, czyli instalację bezprzewodową.

Instalacja przewodowa

W wykończonym budynku nie trudno jest postawić na tradycyjne rozwiązanie, ale wymaga to często modernizacji, naszej instalacji elektrycznej. Wymiana okablowania w wielu przypadkach okazuje się zwyczajną koniecznością, ponieważ tylko wtedy system alarmowy, jest w stanie poprawnie funkcjonować. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby całość schować pod tynkiem lub w specjalnych rurach w ścianie. Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest puszczenie kabli w okolicach sufitu i ścian.

W praktyce oba te rozwiązania nie powodują żadnego problemu, są one całkowicie nieinwazyjne i praktycznie każdy jest w stanie wykonać podobne zadanie. Jest to też najtańszy sposób, ale najmniej estetyczny, ponieważ listwy z pewnością nie są najbardziej atrakcyjne pod kątem wizualnym. Mimo wszystko nie wszyscy chcą posiadać ładnie wyglądającą instalację tylko skuteczną, dlatego takie rozwiązania jak najbardziej wchodzą w grę.

Alarmy bezprzewodowe

Niektóre osoby idąc z duchem czasu, wybierają bardziej nowoczesną formę alarmu bezprzewodowego. W takim urządzeniu największe znaczenie ma działanie fal radiowych. Specjalne czujniki ruchu, posiadają własne zasilanie bateryjne, dzięki czemu mogą funkcjonować, bez żadnych dodatkowych połączeń przewodowych. Tego typu alarm możemy wykorzystać praktycznie wszędzie i jest to najmniej inwazyjna forma z wszystkich propozycji.

Alarm możemy zamontować w ciągu kilku minut, ale żeby funkcjonował poprawnie, należy wykonać test poziomu sygnału radiowego, po to, aby całość była lepiej skonfigurowana. W niewielu przypadkach taki system może zawieść, ponieważ w starszych domach istnieje ryzyko blokowania sygnału przez ściany, ale to bardzo rzadki problem, więc nie powinniśmy się obawiać złego funkcjonowania.

Co wybrać?

Ostatecznie to my sami decydujemy, która forma alarmu, jest dla nas najlepsza. Każdy klient wybiera indywidualne, zwłaszcza jeśli pod ręką ma kilka innych rozwiązań. System alarmowy musi być przede wszystkim skuteczny, tylko w taki sposób można ochronić posesję czy inny budynek lub obiekt. Alarm musi być przede wszystkim niezawodny i to najważniejsza cecha, o jaką musimy zadbać, reszta to jedynie kwestie naszego własnego gustu, ale alarm ma pełnić swoje funkcje i być wykorzystany z powodzeniem w każdym domu.

Jak więc można się domyślić, zabezpieczenie mieszkania to podstawowe zadanie i w takim wypadku dobrze dopasowany alarm, jest podstawą i tego powinniśmy się trzymać. Odpowiednie rozwiązanie zawsze przynosi korzyści, dlatego zachowanie zasad bezpiecznego domu, uchroni nas przed włamaniem.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij