Planujesz kupno mieszkania Sprawdź, jaką lokalizację warto wybrać

Planujesz kupno mieszkania? Sprawdź, jaką lokalizację warto wybrać

Mieszkania w centrum miasta już od jakiegoś czasu przestały uchodzić za prestiżowe. Wiążę się to ze zmianą stylu życia. Zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do zdrowia, zdrowiej się odżywiamy, uprawiamy sport, a także interesujemy się jakością powietrza w miejscu naszego mieszkania. Centrum dużych miast takich jak: Warszawa, Kraków czy Wrocław są atrakcyjne pod kątem rozrywkowym, jednak to nienajlepsze miejsca do odpoczynku po kilkugodzinnym, wyczerpującym dniu pracy. Spaliny, chaos, gwar, natłok turystów – to wszystko sprawia, że z centrum przenosimy się na spokojniejsze dzielnice miast. Jakie lokalizacje cenimy sobie teraz najbardziej?

Położenie bloku

Jeśli kupujesz nowe mieszkanie bardzo istotnym aspektem jest lokalizacja. Nie daj się zwieść supernowoczesnym designem bloku czy dużym rozkładem mieszkania. Zwróć uwagę na jego położenie. Jeżeli mieszkanie znajduje się dalej od centrum, w którym także pracujesz, zobacz ile minut zajmie ci codzienny dojazd. Niestety godzinna lub ponadgodzinna droga do pracy da ci w kość zwłaszcza zimą, kiedy wcześnie robi się ciemno, a pogoda nie zachęca do wyjścia na zewnątrz. Ponadto, jeśli jesteś osobą młodą, dobrze wiesz, że życie towarzyskie kwitnie zwłaszcza w centrum miasta. Z tego względu, nie oddalaj się tak bardzo! Nawet jeśli niedaleko znajduje się metro i szybko dojedziesz do centrum, to jednak z sobotniego wyjścia ze znajomymi będziesz musiał dużo zapłacić za taksówkę. Jeśli nie metro czy pociąg, zobacz jakie autobusy czy tramwaje dowiozą cię w ważne dla ciebie miejsca. Nawet jeśli poruszasz się samochodem, sprawdź, czy nie utkniesz w korku odwożąc dzieci do szkoły czy wracając z piątkowych zakupów.

Spokojne otoczenie

Wybierając mieszkanie, zwróć uwagę także na otoczenie. Na pierwszy rzut oka położenie bloku może wydawać się idealne. Strzeżone i zamknięte osiedle niewątpliwie to pozytywna kwestia. Jednak zanim zdecydujesz się na kupno wymarzonego lokum, rozejrzyj się dookoła. Jacy będą twoi przyszli sąsiedzi, czy okolica jest spokojna. Ważną kwestią jest także obecność aptek, supermarketów lub przedszkoli i szkół, jeśli masz lub planujesz mieć dzieci. Istotne, aby znajdowały się one w pobliżu.

Ponadto, dużym atutem byłby znajdujący się niedaleko park czy las. Docenisz otoczenie natury. Spacer po parku, bieg po lesie czy przejażdżka rowerem to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Przykładowe mieszkanie z dobrą lokalizacją

Dobrą lokalizację mieszkania najlepiej zobrazować na przykładzie. Przyjrzyjmy się jednej z inwestycji dewelopera Red Co., który oferuje nowe mieszkania na sprzedaż. Mieszkania usytuowane są w spokojnej dzielnicy Bydgoszczy w nowoczesnym i eleganckim bloku. Jednak zdecydowanie największych atutem jest lokalizacja. Dobrze skomunikowane z centrum i przede wszystkim piękna okolica – Kanał Bydgoski i wiele parków, m.in. przepiękny park Dąbrowskiego.  

Pamiętaj, że lokalizacja jest jednym z najważniejszych aspektów, którym powinniśmy się kierować przy wyborze lokum. Postaw na mieszkanie usytuowane w spokojniejszej części miasta, w którym będzie mógł odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij