Narzędzia do wymiany płynu hamulcowego

Narzędzia do wymiany płynu hamulcowego

W garażu wykorzystujemy przeróżne narzędzia, dzięki którym udaje się nam lepiej zadbać o nasz samochód. Tutaj kierowca zawczasu powinien się w nie zaopatrzyć. Dzięki temu w razie potrzeby będzie w stanie wymienić płyn hamulcowy. Okazuje się, że realizacja takiej czynności jest możliwa w garażu bądź na parkingu przed domem.

Natomiast musimy zachować tutaj dużą ostrożność. Nie chcemy przecież, aby olej trafił na podłogę czy kostkę brukową. Przekonajmy się, jak krok po kroku przeprowadzić samodzielną wymianę płynu hamulcowego.

Wymiana płynu hamulcowego:

Samodzielna wymiana płynu hamulcowego krok po kroku

  • kiedy – decydujemy się po przejechaniu 20-40 tys. km, wszystko zależy od rodzaju samochodu, jak i stylu jazdy. Jeśli więc odczuwamy, że samochód jest mniej dynamiczny, hamuje słabiej niż dawniej, a na pedał gazu nie działa już tak dobrze. To dla nas oznaki, że wymiana płynu hamulcowego jest tutaj wymagana. Także zakrętka zbiorniczka wyrównawczego jest w stanie dokładnie zaprezentować nam możliwości aktualnego płynu.
  • czego potrzebujemy – pomocnika, podnośnika i kobyłek. Auto należy unieść i pamiętajmy, aby nie wykorzystywać w tym kierunku słabych podpórek, na przykład palet drewna czy kostki brukowej. Do wymiany płynu hamulcowego przyda się nam również butelka plastikowa.
  • jak zrobić – podnosimy auto, a następnie zdejmujemy koła i wszystkie zawory odpowietrzające. Otwieramy kluczem zbiorniczek wyrównawczy płynu hamulcowego i dolewamy świeży płyn prawie pod korek. Następnie wracamy na sam dół i luzujemy zaworki pompy hamulcowej. Zaczynamy od jednego zaworka (najbardziej oddalonego od pompy hamulcowej – prawego tylnego) i zakładamy na niego rurkę, drugi wkładamy do plastikowej butelki. Po okręceniu zaworka pojawia się ważne zadanie pomocnika, który naciska pedał hamulca. Wtedy spływa płyn do butelki. Jeśli widzimy, że już wylatuje świeży płyn pozbawiony bąbelków, to zakręcamy zaworek. W podobny sposób regulujemy zaworki przy pozostałych kołach, lewy tył, prawy przód i lewy przód. Pamiętajmy, aby jednocześnie dolewać świeży płyn do zbiornika wyrównawczego. Kiedy posiadamy auta z ABS-em, to wszystko odbywa się odwrotnie, czyli od zaworka w lewym przodzie.

Samodzielnie czy u mechanika?

Samodzielnie czy u mechanika wymiana płynu hamulcowego?

Każdy musimy samodzielnie ustalić czy jest w stanie przeprowadzić wymianę płynu hamulcowego. Zapewne wiele kobiet nie będzie nawet o tym myśleć. Natomiast część mężczyzn uzna, że jest w stanie to wykonać. Należy jednak pamiętać, że potrzebny jest nam pomoc, a dodatkowo tracimy w tym kierunku trochę czasu, nawet go 1 godziny. To sprawia, że wielu zastanawia się nad taką wymianą płynu hamulcowego u mechanika.

Zdarza się, że pewni mechanicy taką wymianę płynu realizują nam bardzo tanio, w ramach realizacji innych napraw w samochodzie. Także pewne stacje diagnostyczne starają się zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług i zapewniają im wymianę oleju hamulcowego czy oleju silnikowego.

Widzimy, że aktualnie naprawa samochodu jest coraz bardziej skomplikowana. Jest to tym bardziej widoczne w przypadku nowszych samochodów, SUV i innych, których już podniesienie wydaje się być poważnym wyzwaniem. Innym razem dotarcie do pewnych miejsc w pobliżu silnika okazuje się bardzo trudne. Pojawia się w nich spora ilość elektroniki, która czasami może zawodzić. I przez to właściciele tych aut nie mają zbytnio możliwości samodzielnie przeprowadzać napraw. Podczas mniejszych usterek muszą wybierać się do serwisu, natomiast na takie rozwiązanie jest ich stać.

Zakup nowego samochodu?

Zakup nowego samochodu - kiedy warto?

Po którejś wymianie płynu hamulcowego dostrzegamy, że nasze auto już nie działa tak, jak dawniej. Myślimy więc coraz bardziej o tym, aby zdecydować się na jego wymianę. Rynek motoryzacyjny jest bogaty w przeróżne samochody, nowe i używane. Dlatego taka decyzja może okazać się dla nas świetnym wyjściem. Zawsze mamy sposobność zdecydowania się na jeszcze lepszy samochód, bardziej dostosowany do naszych aktualnych potrzeb.

Jego koszt może być wysoki, natomiast zawsze jest sposobność rozłożenia takiego zakupu na raty, a gdy posiadamy własną działalność to wliczenia danego auta do majątku firmy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij