Mieszkanie zamiast domu jednorodzinnego. Co warto wybrać

Mieszkanie zamiast domu jednorodzinnego. Co warto wybrać?

Posiadanie własnego domu jednorodzinnego ma wiele zalet. Mamy wtedy znacznie większą przestrzeń do dyspozycji, możemy wypoczywać we własnym ogrodzie, nie mamy za ścianą sąsiada. Jedna z drugiej strony utrzymanie domu także jest dość kosztowne. Możemy jednak połączyć zalety mieszkań i domów jednorodzinnych.

Mieszkanie w bloku wcale nie musi być ciasne. Wcale nie musi oznaczać ono także braku dostępu do zieleni. Dzisiaj deweloperzy oferują swoim klientom różne nieruchomości, wśród których znajdziemy także takie, które mogą być z powodzeniem zakupione jako zamiennik domu jednorodzinnego.

Do dyspozycji mamy mieszkania w zabudowie szeregowej. Najczęściej to lokale z piętrem, a także z dostępem do tarasu oraz niewielkiego ogródka, gdzie można wypoczywać na świeżym powietrzu. Takie mieszkanie jest jednocześnie podłączone do sieci ciepłowniczej. Nie musimy też zajmować się różnymi pracami jak w przypadku domu – wszystko organizuje spółdzielnia albo wspólnota mieszkaniowa.

Jeśli nie zależy nam na posiadaniu ogródka i możemy zadowolić się balkonem, warto poszukać mieszkań w blokach. Chociaż duże mieszkania mające powyżej 80 metrów kwadratowych nie są bardzo często spotykane, to jednak znajdziemy je w ofertach wybranych deweloperów. Co więcej, możemy też znaleźć mieszkania piętrowe, które doskonale nadają się dla rodziny. Stanowią one jednak kilka procent wszystkich nieruchomości dostępnych na rynku.

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Lublin jest jednym z tych miast, gdzie do dyspozycji mamy wiele ciekawych propozycji dla osób poszukujących większej przestrzeni czy dostępu do ogródka. To mieszkania zlokalizowane zarówno bliżej centrum, jak również w oddalonych dzielnicach, z dala od miejskiego zgiełku.

Podsumowując, jeżeli chcemy mieć do dyspozycji dużą przestrzeń, także z własnym ogródkiem, ale jednocześnie nie chcemy decydować się na budowę i utrzymywanie domu jednorodzinnego, warto sprawdzić oferty deweloperów. Wielu z nich ma na sprzedaż także takie mieszkania, które mogą z powodzeniem zastąpić domy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij