Klamki do domu – w jaki sposób je wybieramy?

Klamki do domu – w jaki sposób je wybieramy?

Klamka jest asortymentem niezbędnym w każdym domu. Choć jej funkcja nie należy do najbardziej skomplikowanych, to wciąż bez niej w żadnym budynku nie byłoby miejsca na prywatność i bezpieczeństwo. Każdy z nas doskonale wie jak działają te elementy wyposażenia drzwi i do czego służą. Wszystko w klamkach wydaje się błahe i proste. Dlaczego więc nie jest tak w kontekście ich wyboru do wszystkich pomieszczeń? To dużo bardziej skomplikowany proces niż może się wydawać. W poniższym wpisie opowiemy więc o wszystkich czynnikach, jakie powinny zadecydować o wyborze konkretnego rodzaju tego wyposażenia. Zapraszamy!

Dobór klamki do drzwi zewnętrznych

Trzeba przyznać, że jest to jeden z ważniejszych elementów w całym domu. Drzwi zewnętrzne oddzielają wnętrze naszego domu od strefy, do której dostęp ma niemal każdy. Dlatego też same skrzydła są zazwyczaj tworzone z lepszych jakościowo, solidniejszych materiałów. W końcu, największa liczba kradzieży spowodowana jest złym stanem zabezpieczenia drzwi. Włamywacz niekiedy nie ma najmniejszego problemu z otwarciem zamka bez klucza, choć niektórym wydaje się, że takie sytuacje możliwe są tylko na filmach.

Od klamki i zamka zależy wiele w kwestii bezpieczeństwa. Nie warto więc na tym oszczędzać szczególnie, że zakup taki podejmuje się raz na wiele lat. Wybierajmy więc w tej kwestii klamki mosiężne bądź wykonane ze stali nierdzewnej. Zazwyczaj posiadają one trzecią lub czwartą klasę bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne. Dodatkowo, specjalne klamki do drzwi zewnętrznych są stworzone z odpowiednich surowców zabezpieczających je przed mrozem, deszczem, śniegiem czy nawet promieniowaniem słonecznym.

klamka

Klamki do drzwi wewnętrznych – estetyka i dopasowanie

W kontekście drzwi wewnętrznych wybór jest niemalże dowolny. Klient musi jednak zwrócić uwagę na rozstaw klamki, jej kierunek oraz dopasowanie do drzwi i zamka. Te aspekty techniczne mogą stanowić o poprawności zakupu. Dlatego też, chcąc zamówić klamki w województwie mazowieckim, najlepiej wpisać w wyszukiwarkę klamki Warszawa, a następnie skonsultować się w tej sprawie ze specjalistami. Nie znając się na temacie, raczej nie zaleca się podejmowania samodzielnych decyzji.

Na te przyjdzie czas później, a dokładniej w momencie otrzymania konkretnych wymiarów i wyboru stylu klamki. Wiele osób ma dylemat odnośnie doboru szyldów. Wybór pomiędzy opcją dzieloną, a łączoną nie jest prosty. Z doświadczenia wiadomo, iż klienci najczęściej wybierają szyldy dzielone do maksymalnie prostych skrzydeł, nie posiadających żadnych wzorów ani szyb. Szyldu łączonego używa się natomiast w kontekście wszystkich, pozostałych typów drzwi.

Kolejna sprawa to uchwyt. Tutaj możemy wyróżnić standardową klamkę, gałkę bądź pochwyty. Te ostatnie stosowane są przeważnie w kontekście drzwi wejściowych, więc raczej nie ma sensu brać ich pod uwagę w kwestii skrzydeł wewnętrznych. Gałki ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, choć nie jest to coś na poziomie krajów zachodnich. Inwestorzy u nas pozostają przy sprawdzonych rozwiązaniach, a mianowicie przy zwykłych klamkach z potoczną „dźwignią”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij