Jakie meble do biura koniecznie musisz mieć?

Biuro – to serce i wizytówka każdej firmy. To właśnie tu spotyka się zespół, aby wspólnie pracować. To tu zwykle zapraszamy naszych klientów. Dlatego meble do biura trzeba zawsze wybierać skrupulatnie! Muszą one nie tylko ładnie wyglądać, ale być także praktyczne, wygodne i ergonomiczne, by nasz pracownik czół się komfortowo przez 8 godzin pracy. Jak więc wybrać meble biurowe, które spełnią te wszystkie warunki? Przeczytaj nasz artykuł!

Meble do biura. Biurko to podstawa!

Podstawowym wyposażeniem biura jest oczywiście biurko! Trudno bez tego mebla wykonywać jakąkolwiek pracę biurową. Jak więc dobrze go wybrać? Kluczowym parametrem jest wzrost użytkownika. Oczywiście, gdy zatrudniamy X pracowników, trudno jest dobierać biurko idealnie dopasowane do wzrostu. Wówczas można pomóc sobie regulowanymi fotelami oraz specjalnymi podstawkami pod monitor.

Drugą kwestią, nie bez znaczenia, jest design biurka – musi on pasować do stylu, w jakim planujemy urządzenie biura. Jeśli lubisz nowoczesność, polecamy białe biurka, jak na przykład MEGAN 09SELENE 14 lub SELENE 15. Z kolei do gabinetu np. prezesa firmy, któremu zależy na tym, aby już same wnętrza mówiły: „jesteśmy profesjonalni, nam możesz zaufać”, polecamy biurko VELVET 37. Jest ono solidne (wykonane z litego dębowego drewna), eleganckie oraz praktyczne (ma szafkę i trzy szuflady oraz gniazdo zasilające).

Wybierając biurko należy też zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, ilość osób, które będą na co dzień pracować w pokoju oraz na liczbę i wielkość pozostałego niezbędnego wyposażenia wnętrza. W tym względzie należy pamiętać o tym, aby przestrzeń była niezagracona, a pracownicy mieli wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie się między meblami. Ustawiając biurka w pokoju pamiętaj o zasadach BHP. Te mówią, że każdemu pracownikowi przysługuje co najmniej trzynaście metrów sześciennych objętości pomieszczenia i minimalnie dwa metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogi.

Regały – meble biurowe, które ułatwiają utrzymanie porządku

Kolejnym elementem, w które warto wyposażyć biuro, są regały. Przede wszystkim ułatwiają one utrzymanie porządku. Ponadto, każdy wie, co gdzie się znajduje, a co za tym idzie, nawet podczas czyjeś nieobecności, bez problemu dostanie się do takich dokumentów, które się akurat potrzebuje. To o wiele lepsze rozwiązanie, niż grzebanie komuś po szafkach. Regały mogą służyć także jako miejsce np. do ustawienia kwiatów. Umówmy się, biuro to miejsce, w którym przez co najmniej pięć dni w tygodniu spędzamy po osiem godzin. Każdy więc chce, aby jego wnętrze było przyjazne dla oka.

Oczywiście wybierając tego typu meble biurowe warto pamiętać o tym, aby pasowały one do wcześniej kupionego biurka. Dobrze, aby wybrane przez nas regały były także wytrzymałe, ponieważ setki dokumentów pozamykanych w segregatorach zwykle do najlżejszych nie należą. Dlatego warto postawić na dobrej jakości mebel, jak na przykład: LACARNO 16VELLE 16 czy VELVET 18. Ciekawym rozwiązaniem jest także regał zamykany, w którym można ukryć przybory biurowe, jak np. papier do drukarki, zszywacze czy karteczki samoprzylepne.  W tej roli idealnie sprawdzi się regał OMEGA 05.

Podsumowanie

Gdy już wiesz, bez jakich mebli nie może się obejść twoje biuro, możesz spokojnie wejść na stronę: https://www.szynaka.pl/pl/pomieszczenia/biuro-i-gabinet i kupić to, co jest ci potrzebne. Marka „Szynaka Meble” to gwarant jakości, wytrzymałości oraz dobrej ceny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij