Jaką szafkę pod umywalkę wybrać? Wisząca czy stojąca?

Łazienka powinna być tak zaaranżowana, aby była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna. Jednym ważnym elementów wystroju łazienki jest wybór modelu szafki pod umywalkę. Na rynku dostępne są różne modele szafek. Wśród nich są szafki wiszące i stojące. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze szafki pod umywalkę, tak aby, jak najlepiej pasowała do aranżacji pomieszczenia.

Szafka pod umywalkę w łazience

Trudno jest, urządzając łazienkę nie brać pod uwagę umywalki. Często jednak na samej umywalce się kończy. Wiele osób nie bierze bowiem pod uwagę możliwości, jakie daje przestrzeń wokół umywalki. Oczywiście, jeśli łazienka jest dość mała, to przestrzeń tę będzie trudno wykorzystać. Czasem może jej po prostu nie być. Jednak w przypadku większych łazienek pojawia się wiele możliwości. Przede wszystkim jest to możliwość wykorzystania szafki pod umywalkę. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Istotny jest jednak wybór odpowiedniej szafki. Do wyboru są szafki wiszące i stojące.

Szafka wisząca pod umywalkę

Szafki wiszące pod umywalką najczęściej spotkać można w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym. Montowane są to ściany. Oznacza to zatem, że nie zajmują miejsca na podłodze. W zależności od tego, jak wysoko szafla będzie zawieszona, można wykorzystać przestrzeń pod nią, ustawiając tam choćby środki czystości. Oczywiście przestrzeń ta może pozostać pusta. Zaletą takiego rozwiązanie jest to, że przestrzeń pod szafką wiszącą można łatwo utrzymać w czystości. Bez problemu można umyć płytki bądź odkurzyć powierzchnię.

Wspomniano, że szafka może być umieszczona na różnej wysokości. To także zaleta szafek wiszących wynikająca ze sposobu jej montażu. Szafkę można przykręcić do ściany na takiej wysokości, która nam najbardziej odpowiada. Dużą zaletą jaką mają wiszące szafki łazienkowe pod umywalkę jest także to, że świetnie się prezentują. Oczywiście pod warunkiem, że będzie dopasowana do pozostałych mebli łazienkowej i całej aranżacji tego pomieszczenia. Wszystko bowiem stanowić musi spójną całość.

Szafla stojąca pod umywalkę

To, co przede wszystkim trzeba powiedzieć o szafkach stojących to to, że są one bezproblemowe, jeśli chodzi o montaż. Taką szafkę wystarczy po prostu postawić pod umywalką. Dostępne na rynku szafki stojące różnią się od siebie szerokością oraz głębokością. Oznacza to możliwość dobrania takiej szafki, która najlepiej spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jeśli chodzi o wysokość takich szafek, to w zdecydowanej większości jest ona taka sama i wynosi ok.80 cm.

Szafki stojące pod umywalkę stać mogą bezpośrednio na podłodze lub mogą mieć zamontowane nóżki. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Szafka z nóżkami ułatwia czyszczenie posadzki pod szafką. Z kolei, jeśli szafka stać będzie bezpośrednio na podłodze, to dostawianie się pod nią zabrudzeń będzie utrudnione. Wybór konkretnego modeli jest zatem kwestią indywidualnego gustu. Przyznać jednak trzeba, że szafki stojące z nóżkami prezentują się nieco lepiej w porównaniu z tymi bez nóżek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij