Jak przygotować się do targów meblarskich

Jak przygotować się do targów meblarskich?

Każda firma z branży meblarskiej powinna regularnie uczestniczyć w targach organizowanych w różnych częściach kraju lub w danym regionie, w zależności od tego na jaką formę sprzedaży jest nastawiona. Obecnie w dużej mierze przenosi się ona do internetu, dlatego należy wdrażać skuteczne narzędzia, które pozwolą zainteresować klienta własną ofertą. Warto zatem zastanowić się, jak przygotować się do wydarzenia, jakim są targi. 

Po pierwsze: przygotowanie folderu w formie papierowej i wirtualnej 

Udział w targach wymaga doskonałego przygotowania oferty, a więc zadbania o ładne, dobrze zilustrowane katalogi z opisem poszczególnych kolekcji. Tutaj warto nastawić się nie tylko na techniczny opis poszczególnych brył i ich funkcjonalności, ale również ich estetykę. Potencjalny klient chce wszak wiedzieć do jakiej stylistyki będą pasowały dane meble i w jaki sposób może wykorzystać poszczególne bryły. Poza dobrze wykonanym folderem i ulotkami, warto zainwestować w film promocyjny. Można go wykonać wykorzystując program do projektowania wnętrz, który umożliwia tworzenie grafiki z użyciem technologii VR.

Warto również przygotować projekt najnowszej kolekcji, która ma się zamiar wprowadzić niedługo na rynek. Tu pomocny będzie program do projektowania mebli, który pozwala na realizację najbardziej kreatywnych i nietypowych pomysłów, jak asymetryczne formy i połączenia materiałów jakich dotąd nie było. Tego typu zaawansowanym programem dla branży meblarskiej jest PaletteCAD Technika Meblowa. Pozwala on nie tylko na przygotowanie realistycznych, interaktywnych prezentacji, z jego pomocą od razu można przedstawić klientowi całkowitą kalkulację zabudowy. 

W ostatnim czasie popularne są np. meblościanki ze wstawkami tapicerowanymi. Architekci nie boją się wykorzystywać różnych materiałów i łączyć ich ze sobą, a śmiałość w projektowaniu doceniana jest przez koneserów sztuki użytkowej. Projektowanie kuchni w zabudowie to już standard, jednak zawsze można znaleźć zaskakujące połączenia materiałów czy zastosować nietuzinkową formę wykończenia cokołów i panelów przysufitowych. Z kolei projektowanie łazienki z użyciem profesjonalnego programu PaletteCAD umożliwia bardzo dokładne zaplanowanie poszczególnych stref oraz ich ergonomii. 

Po drugie: odpowiednie przygotowanie stoiska 

Przygotowanie udziału w targach wymaga również zaplanowania stoiska. Oczywiście muszą się na nim znaleźć gadżety reklamowe. Aby przyciągnąć klientów potrzeba jednak nieco więcej. Warto więc wykorzystać potencjał projektów i gier VR. W przypadku tych drugich można zdecydować się na klasyczny escape room, który będzie luźno związany z tematyką targów.   

Dzięki dedykowanym narzędziom można odpowiednio przygotować się do targów i zwiększyć atrakcyjność swojej oferty. Ponadto realistyczne projekty wirtualne warto wykorzystać na stronie internetowej, np. tworząc grafiki 360 stopni.  

   

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij