Jak prać dywanik łazienkowy?

Łazienka to miejsce, które wymaga poświęcenia szczególnej uwagi w czasie robienia porządków. Panujący tam niecodzienny poziom nagromadzonej wilgoci i ciepła to bezpośrednia droga do namnażania różnego rodzaju grzybów, bakterii, pasożytów i kurzu. Na ich atak najbardziej narażone są elementy wyposażenia, które mają bezpośredni kontakt z wodą, takie jak zasłony czy mięciutki dywanik łazienkowy. Ponadto sprawę pogarsza ograniczony dostęp powietrza, jaki dość często ma miejsce w blokach, gdzie okno zstępuje niewielki otwór wentylacyjny. Jak prać takie akcesoria łazienkowe, by zapobiec rozmnażaniu drobnoustrojów, a zarazem zachować ich dobry stan?

Dywanik łazienkowy — jak je prać?

Najłatwiejszym sposobem na odświeżenie dywanika łazienkowego wydaje się być jego wypranie. Jednak przed podjęciem tej czynności, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, z czego został wykonany kupiony model. Zupełnie inaczej należy postąpić, gdy dywanik łazienkowy wyprodukowany został z bawełny, a inaczej, kiedy składa się on z tworzyw sztucznych, które w części spodniej wzbogacone zostały np. antypoślizgową, gumową matą. Doskonałą praktyką jest również skorzystanie z instrukcji pielęgnacji danego produktu, która zawarta jest na dołączonej do niego etykiecie — wtedy można mieć pewność, iż podjęte działania będą najlepiej dostosowane do posiadanego modelu.

Jak często trzeba prac dywaniki łazienkowe?

Trzeba wiedzieć, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych względem chodników kąpielowych nie jest jednoznaczna i zależy ona od wielu czynników.

Każde gospodarstwo domowe jest inne, a z kąpieli czy prysznica każdy domownik korzysta w zmiennej częstotliwości. Tak więc najrozsądniejszym poczynaniom jest pranie dywaników łazienkowych raz na tydzień lub nawet raz na 10 dni. W międzyczasie wystarczy dokładnie wytrzepać je z kursu oraz luźnych zanieczyszczeń, a kolejno odkurzyć. Przyda się również częste wietrzenie — bez tego systematyczne stąpanie po nich wilgotnymi stopami będzie skutkować nieprzyjemnym zapachem stęchlizny, który daje się we znaki w trakcie każdej wizyty w łazience.

W przypadku rodzin z małymi dziećmi, które w dodatku mają jakieś domowe zwierzątka, należy postępować nieco inaczej. Gdy pociecha uwielbia wędrówki po podłodze, lepiej unikać jej obecności na nieświeżym, pełnym zarazków i wilgotnym chodniczki. Zwłaszcza gdy może znajdować się na nim sierść i inne zanieczyszczenia. W takiej sytuacji rekomenduje się prać dywaniki łazienkowe nawet 2-3 razy w tygodniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij