Czy warto wybrać system jednego klucza do domu?

Czy warto wybrać system jednego klucza do domu?

Stoisz przed decyzją o zakupie i instalacji systemów zabezpieczeń oraz zamków do drzwi w swoim domu? Poza standardowymi, klasycznymi zamkami do wyboru masz różne rodzaje zamków elektronicznych, a także systemy takie, jak Master Key czy system jednego klucza. Ostatnia z opcji to świetny wybór, jeśli chcesz ułatwić sobie i pozostałym domownikom korzystanie ze wszystkich zamków i kłódek w domu, a nie do końca ufasz inteligentnym rozwiązaniom. Czym jest system jednego klucza i jakie ma zalety?

Co to jest system jednego klucza? 

Jeśli masz wieczny problem ze znalezieniem właściwego klucza do schowka, komórki, czy innego pomieszczenia, system jednego klucza to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Jest to system zabezpieczeń, który umożliwia dostęp do wielu zamków za pomocą jednego, uniwersalnego klucza. Oznacza to, że możesz pożegnać swój wielki, brzęczący pęk kluczy i zastąpić go tylko jednym otwierającym nie tylko drzwi w Twoim domu, ale także kłódki. 

System jednego klucza to podobne rozwiązanie do systemu Master Key, jednak jest to opcja zdecydowanie prostsza. Główna różnica między nimi polega na tym, że system Master Key zakłada podział uprawnień między użytkowników zamków, a system jednego klucza – nie. Master Key otwiera każde drzwi w danym obiekcie, ale obok niego funkcjonują także klucze o mniejszych odstępach, co sprawdza się świetnie np. w firmach. W systemie jednego klucza każdy użytkownik będzie miał taki sam dostęp do wszystkich zamków i kłódek. 

Gdzie warto zastosować system jednego klucza?

System jednego klucza jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu różnych miejscach, takich jak biura, szkoły, hotele, czy budynki wielorodzinne, jednak z powodzeniem można go zastosować w prywatnych domach. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie zwłaszcza w przypadkach, kiedy z klucza korzystać mają dzieci lub seniorzy mający problem ze wzrokiem czy zapamiętywaniem. Posiadanie tylko jednego klucza zaoszczędzi im długich poszukiwań i nieudanych prób trafienia niewłaściwym kluczem do zamku. 

Tylko od Ciebie zależy, gdzie zdecydujesz się zastosować system jednego klucza – w drzwiach wejściowych, furtce, bramie, wejściu bocznym, komórce, garażu czy jakimkolwiek innym, dowolnie wybranym pomieszczeniu. Klucz otworzy nawet zamki meblowe. 

Czy system jednego klucza jest bezpieczny?

System jednego klucza przygotowywany jest indywidualnie pod konkretne zamówienie, a liczne zabezpieczenia sprawiają, że nie można go nielegalnie skopiować. Klucze objęte są ochroną prawną przez zarejestrowany znak towarowy i mają wiele specjalnych nacięć na zapadkach. Zapewniają ochronę przed włamaniem, dzięki odporności na wytrychy oraz próby wiercenia. Ten rodzaj systemu gwarantuje nam maksimum bezpieczeństwa także w sytuacjach zagrożenia życia, kiedy nie ma czasu na poszukiwanie właściwego klucza, na przykład, gdy wystąpi pożar. 

Aby mieć 100% pewności co do swojego systemu jednego klucza, wybierz sprawdzony produkt od certyfikowanego dystrybutora. Upewnij się, że sprzedawca zapewni Ci gwarancję. 

Czy warto zdecydować się na system jednego klucza?

System jednego klucza to dobry pomysł, jeśli obawiasz się elektronicznych systemów biometrycznych czy sterowanych za pomocą telefonu, a jednak chciałbyś ułatwić sobie korzystanie z domowych zamków i kłódek. Posiadanie takiego klucza ułatwi Ci dostęp do wybranych pomieszczeń i budynków, zaoszczędzi Twój czas i miejsce w kieszeni, a przede wszystkim zagwarantuje sprawną i komfortową obsługę. Co ważne, koszt takiego rozwiązania będzie dużo niższy niż w przypadku inteligentnych rozwiązań, a bezpieczeństwo domowników zostanie zapewnione na najwyższym poziomie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij