Buty robocze męskie do pracy w trudnych warunkach

Bezpieczeństwo w pracy to podstawa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie wszystkich pracowników w odzież i buty męskie robocze. Tutaj kluczowe znaczenie ma materiał, z którego zostały one wykonane, ale również innowacyjne rozwiązania, które w znaczący sposób wpływają na komfort pracy. Na tym absolutnie nie można oszczędzać, gdyż życie jest najcenniejszą wartością. Zatem jakie buty sprawdzą się do pracy w trudnych warunkach?

Robocze buty męskie – w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Jak pokazują statystyki najwięcej wypadków ma miejsce w branży budowlanej. Tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników, każdy pracodawca powinien zaopatrzyć ich w odpowiednie buty męskie robocze. Otóż należy je dostosować do warunków atmosferycznych, ale i temperatury, czy też miejsca pracy. Oczywiście nie można tutaj zapominać, że obuwie robocze musi spełniać określone normy jakości i bezpieczeństwa, zgodne z przepisami BHP. Na samym końcu koniecznie należy też pomyśleć o wygodzie, wszak wielogodzinna praca w niewygodnych butach zmniejsza efektywność pracy, ale również może ograniczać koncentracje, czego niestety konsekwencją są wypadki.

Buty męskie robocze – idealne w trakcie zimy

Bądźmy szczerzy chodzenie zimą po zaśnieżonych chodnikach do przyjemnych nie należy, jednak wyobraźmy sobie sytuacje, że mielibyśmy pracować w takich warunkach. Dlatego niezwykle ważne jest zaopatrzenie ekip pracowników np. budowlanych w robocze buty męskie. Tutaj koniecznie należy postawić na modele, które są ocieplone, zatem sprawdzą się nawet przy bardzo ujemnych temperaturach. Dostępne są buty, które doskonale utrzymują ciepło, stąd są świetnym wyborem nawet przy -50 stopniach Celsjusza. Zatem są obowiązkowym elementem wyposażenie pracowników chłodni. Bardzo duże znaczenie ma także podeszwa, która oczywiście powinna być masywna i mocna, ale oczywiście też odporna na uszkodzenia i ścieranie. Oczywiście koniecznie należy wybierać też buty robocze męskie, które posiadają podeszwę antypoślizgową i olejoodporną. Tutaj ta wykonana z poliuretanu o podwójnej gęstości sprawdzi się najlepiej. Gdy zaczyna się odwilż to roztopy niewątpliwie również mogą powodować uciążliwość dla pracowników, stąd oczywiście buty powinny być nieprzemakalne. Tutaj doskonale sprawdzą się zarówno trzewiki, ale też gumowce, albo buty ocieplane filcem.

A gdy panują upały…

Latem praca na budowie również do łatwych nie należy, wszak palące słońce nie jest niewątpliwie zaletą dla dekarzy. Również w tym przypadku konieczne jest znalezienie odpowiedniego obuwia. Przede wszystkim powinno ono być lekkie i przewiewne. Dobrym wyborem jest także obuwie, które wyposażone jest we wkładkę antygrzybiczną, antyzapachową, a także antystatyczną. Zapobiega to zakażeniom, grzybicznym, czy też bakteryjnym, a jednocześnie wpływa na komfort i wygodę, a ta jest przecież w pracy ważna.

Z podnoskiem, czy bez – oto jest pytanie

Tak naprawdę na pracownika fizycznego czyha wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich jest upadek ciężkiego przedmiotu na stopę. Co oczywiście może zakończyć się nie tylko bólem, ale też złamaniem, a w najgorszym razie zmiażdżeniem. Dlatego, wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko takiego urazu pracownicy powinni posiadać buty z podnoskiem, który wstrzymuje siłę uderzenia o mocy 200J. Oczywiście takie buty są cięższe, ale aby zmniejszyć ich wagę można wybrać robocze buty męskie z podnoskiem kompozytowym. W pracy, gdzie takowe zagrożenie nie istnieje można zdecydować się na buty bez podnoska. Na pewno warto wybierać też modele, które posiadają antyprzebiciową wkładkę, co zapobiega ranom ciętym.

Odpowiednie obuwie robocze męskie w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo, chroni przed urazami mechanicznymi, a także zapewnia lepszą przyczepność do podłoża. W pracy, gdzie dodatkowo istnieje ryzyko porażenia prądem, koniecznie należy stosować obuwie robocze męskie antystatyczne. Ma ono szczególne właściwości, otóż odprowadza ładunki elektryczne, dzięki temu nie trzeba obawiać się porażenia. Buty powinny być też dostosowane do warunków. Na samym końcu trzeba też pamiętać, aby zawsze wybierać odpowiedni rozmiar, gdyż za małe, czy za duże buty są nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij