Basen w domu lub ogrodzie

Jeśli chcesz mieć w domu basen, zobacz z czym może się to wiązać. Wiele osób marzy o tym, aby mieć basen w domu i móc zanurzyć się do wody wtedy kiedy chcemy. Niestety duży basen wymaga bardzo wysokich kosztów utrzymania. Niektórzy zapewne myślą, że własny basen w domu to wymysł bardzo bogatych ludzi. Jednak okazuje się, że własny basen to rzeczywiście wysoki koszt, który jednak przekłada się na bardzo atrakcyjne spędzanie czasu wolnego.

W basenie można bawić się z dziećmi, odpoczywać, czy po prostu pływać po ciężkim dniu pracy. Tutaj nie ma kolejek, tłoku, ani obaw o higienę danego miejsca, możliwość popływania niemal o każdej porze dnia czy nocy .

Idea basenu

Któż nie chciałby skorzystać z takiego rozwiązania? Odpoczynek po ciężkim dniu jest przecież bardzo ważny dla każdego.

Jeśli odpowiednio odpoczniemy, to będziemy bardziej efektywni w pracy czy w domu. A zanurzenie w basenie dla wielu osób jest pewnego rodzaju wolnością.

Budowanie basenu

Pierwsza i najważniejsza zasada: Pomyśl o tym przedsięwzięciu , zanim wybudujesz dom. To może mocno obniżyć koszty związane z dostosowaniem już istniejących pomieszczeń, a także dobudową innych (jeśli na przykład nie jest możliwe wybudowanie basenu przy aktualnym stanie domu czy mieszkania). Druga istotna zasada: Z góry określ z czego ma być wykonane koryto basenu czyli tak zwana niecka. Istnieją różne firmy, które szybko wykonują niecki np. ze szkła i dostarczają jako już gotowy produkt do zainstalowania. Jeśli natomiast chcemy przerobić już istniejące pomieszczenie na takie, w którym znajdzie się basen, to możemy chyba tylko i wyłącznie zastosować płytki basenowe, odporne na wilgoć. Trzeba też oczywiście zainwestować w co najmniej kilka odpowiednio przystosowanych rur do odprowadzania i wpuszczania wody.

A także system oczyszczający, chyba, że sami chcemy co jakiś czas czyścić wodę. Na pewno jednak wymaga to nie tylko wiele czasu, ale także wysiłku. Nie jest to przecież zadanie proste, łatwe i przyjemne. Ponadto, należy jeszcze pamiętać o tym, aby zbudować tak zwane pomieszczenie techniczne, w którym znajdzie się całe oprzyrządowanie, które będzie zajmowało się odpowiednią obsługą basenu. Taki sprzęt powinien znajdować się w jednym, wydzielonym, a także monitorowanym pomieszczeniu, co da nam ten komfort, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, będziemy w stanie ją szybko odkryć i usunąć.

Co daje nam basen?

Domowy basen z pewnością daje nam mnóstwo satysfakcji. Można się nim cieszyć o każdej porze dnia i nocy. Korzystać z niego do woli. Zwłaszcza gdy mamy dzieci, jest to dla nich niezwykła frajda. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie pozwalać dzieciom bawić się samotnie w basenie. Może to się przecież skończyć nieszczęściem. Trzeba więc dokładnie monitorować to co się przy basenie dzieje. Ale oczywiście też nie brakuje przyjemnych momentów. Jeśli tylko odrobinę zadbamy o basen, co niestety też wymaga kosztów i czasu, to będziemy mogli się nim cieszyć przez długi czas.

Natomiast utrzymanie basenu to też oczywiście jakiś nawet spory miesięczny koszt. Jednak w dużej mierze zależy to od wielkości basenu jaki mamy. Jeśli jest on duży to oczywiście koszt będzie większy. Ale można także zbudować mniejszy basen, wtedy koszt jego utrzymania nie będzie aż tak wysoki. W takiej sytuacji można spokojnie korzystać z basen, a zarazem nie bać się o jakieś ogromne koszty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij